نشانه های سیفون خراب

خرابی سیفون در برخی موارد قابل تشخیص نبوده و حتی شما متوجه هدر رفتن آب در قسمت توالت نخواهید شد. از این رو ما راه حلی هایی راه به شما آموزش می دهیم که بتوانید در کوتاهترین زمان به خرابی سیفون توالت خود پی ببرید.

انتشار بوی نامطبوع:

یکی از پیامدهای سیفون خراب انتشار بوی بد در محیط است. سیفونی که به درستی عمل کند از انتشار بوی بد در منزل جلوگیری خواهد کرد. اگر به تازگی بوی نامطوعی در منزل شما منتشر شده است بهتر است علت را در سیفون منزل خود جستجو کنید.

هدر رفتن آب:

هدر رفتن آب در توالت دلایل مختلفی دارد، خرابی سیفون توالت،خرابی فلوتر، بسته نشدن دریچه خروجی آب ، گیر کردن اهرم قطع کن شناور از جمله دلایل هدر رفتن آب در توالت می باشند.

برای تشخیص هدر رفتن آب در توالت درون مخزن چند قطره جوهر ریخته و در واقع آب داخل را رنگی کنید. حال در صورت وجود هرگونه اشکالی در کارکرد شناور و اجزای دیگر و درنتیجه انتقال آب به داخل چاه، مسیر آب رنگی روان به صورت خطی بر روی سطح کاسه نمایان خواهد شد. به  این ترتیب با اطمینان به تعمیر و رفع مشکل  سیفون توالت اقدام نمایید.

از جمله دلایل خرابی فلوتر سیفون شامل موارد زیر است

۱- عملکرد نادرست فلوتر (شناور ) یا شیر کنترل سطح آب

2- کج بسته شدن فلوتر

3-ریگلاژ نبودن فلوتر

4- از کار افتادن توپی

5- ورود آب از محل خروجی به مخزن (برگشت از لوله )

راهنمای تصویری تعمیر توالت فرنگی    ۰۹۱۲۹۲۲۴۶۴۱

سرویس توالت فرنگی
سرویس توالت فرنگی

تعمیر سیفون توالت فرنگی

تعمیر سیفون توالت فرنگی در تهران

خراب‌بودن سیفون توالت فرنگی و معمولی می‌تواند مقدار زیادی از آب را به هدر دهد. این خرابی و در نتیجه انتقال آب از مخزن به چاه ممکن است آنقدر مستمر و بدون صدا باشد که توجه شما را به خود جلب نکرده و مدت زمان طولانی ادامه یابد. لذا در صورتی که به مصرف بیش از حد آب در قبض مربوط مشکوک شدید، سیفون‌ها را نیز بازدید کنید. برای امتحان در مورد فلاش تانک‌ها، می‌توانید در آب داخل مخزن آنها چند قطره جوهر ریخته و در واقع آب داخل آن را رنگی کنید. حال در صورت وجود هرگونه اشکالی در کارکرد شناور و اجزای دیگر و در نتیجه انتقال آب به داخل چاه، سیر آب رنگی روان به صورت خطی بر روی سطح کاسه نمایان خواهد شد. به این ترتیب با اطمینان، به تعمیر و رفع مشکل اقدام کنید. البته این کار نیاز به بازدید چندساعته دارد.
نکته: از آنجا که معمولاً حجم مخزن فلاش تانک‌ها به خصوص در توالت‌های معمولی زیادتر از حد نیاز برای تخلیه بوده و به این ترتیب مقدار زیادی آب با هر بار کشیدن طناب و یا فشار‌دادن دکمه مخصوص وارد فضای کاسه توالت شده و سپس تخلیه می‌‌شود، یافتن راهکاری برای کم‌کردن این میزان در موضوع صرفه‌جویی آب می‌‌تواند نقش داشته باشد. برای این منظور علاوه بر اقدامات فنی مربوطه، می‌‌توانید مقداری از فضای داخل مخزن سیفون را با جسم دیگری پر کرده و در واقع امکان جمع شدن مقدار آب کمتری را در مخزن ایجاد کنید. به عنوان مثال می‌‌توانید یک شیشه نوشابه ۵/۱ لیتری را از آب پر کرده و به حالت خوابیده در کف مخزن جای دهید، به این ترتیب ۵/۱‌لیتر از آب داخل مخزن کمتر می‌‌شود.

راهنمای تصویری تعمیر توالت فرنگی    ۰۹۱۲۹۲۲۴۶۴۱

روشهای رفع گرفتگی توالت فرنگی

روش باز کردن گرفتگی  توالت فرنگی یا ایرانی،به چند روش می توان گرفتگی چاه توالت را از بین برد.:

1 –  لوله بازکنی و باز کردن گرفتگی سیفون توالت فرنگی و سینک ظرفشویی به وسیله پمپ،در این روش پس از ریختن آب به چاه شروع به پمپ زدن می کنیم.فشار آب وارده بر سیفون باعث باز شدن آن می شود.اغلب این فشار باغث می شود که مواد فاضلاب موجود در لوله و چاه توالت به جلو رانده شوند پس باید پمپ زدن را تا حصول نتیجه کامل و باز شدن لوله فاضلاب ادامه داد.  2 – استفاده از دستگاه لوله بازکنی تراکم هوا برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه توالت فرنگی: برای گرفتگی لوله فاضلاب شدیدکه با پمپ زدن معمولی باز نمی شود می توان از دستگاه تراکم هوا استفاده کرد.فشار این دستگاه قابل تنظیم است و می توان فشار آن را تا چندین برابر افزایش داد.این دستگاه در فشار های بالا ، صدای شدیدی ایجاد می کند.این دستگاه ، هوا را در مخزن خود با فشار جمع کرده و به صورت ناگهانی (پس از کشیدن اهرم) هوا را با شدت زیادی به داخل چاه توالت و لوله فاضلاب تخلیه می کند که باعث باز شدن گرفتگی چاه توالت یا لوله فاضلاب می شود.استفاده از این دستگاه هنگام گرفتن لوله فاضلاب و گرفتن چاه توالت مستلزم تجربه و مهارت است. 3 – استفاده از فنر لوله بازکنی برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه توالت:استفاده از فنر لوله بازکنی بیشتر مرسوم است.دلیل آن مسافت و برد دستگاه و همچنین قدرت آن در باز کردن گرفتگی لوله توالت در مسیر های نزدیک به چاه فاضلاب و همچنین قدرت لایروبی و جرم زدایی آن است.از فنر لوله بازکنی برای حل دادن اشیاء جامد به داخل چاه توالت نیز استفاده می شود.برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه توالت فرنگی و ایرانی ، استفاده از فنر دارای تضمین بیشتری است.ولی بهتر است در هنگام گرفتن توالت فرنگی از دستگاه تراکم هوا استفاده شود.زیرا فنر لوله بازکنی دارای نوک بسیار تیز و مارپیچی است که ممکن است به توالت فرنگی آسیب بزند.لوله بازکنی با فنر چاه باز کن باعث می شود تا انواع لایه های چربی و مو و مواد زائد نیز از دیواره های لوله فاضلاب جدا شوند.در هر صورت در اغلب موارد نیازی به تعمیرات لوله کشی فاضلاب برای باز کردن گرفتگی لوله نیست و با استفاده از یکی از روش های فوق مشکل گرفتگی حل خواهد