حفرچاه فاضلاب

حفرچاه فاضلاب 09129224641

حفر چاه آب و فاضلاب و حفاري کانال فاضلاب ولايروبي

رسوب تراشي  ،تبديل چاه کهنه و تعميرچاه ريزشي به چاه استاندارد فاضلاب

اجراي کول گذاري چاه فاضلاب وچاه اب و بهينه سازيي انواع چاه وحفر چاه ارت

پيدا کردن محل  دقيق  درب چاه فاضلاب با دستگاه ومغني ماهر و  باتجربه

محاسبه انبار مورد نیاز بر اساس مصرف آب و آبریز فاضلاب مجتمع

حفاری چاه فاضلاب و آب ،تخلیه چاه لوله بازکنی و لایروبی ،تبدیل چاه کهنه و ریزشی به چاه نو ،کبل گزاری ،طوقه چینی ،تخلیه سپتیک ،طراحی سیسم فاضلاب و چاه جذبی

دلیل حفاری چاه فاضلاب:هنگامی که چاه قدیمی ساختمان ، کارایی خود را از دست می دهد و توانایی جذ ب آب ورودی را ندارد و بصورت متناوب پر می شود

و یا هنگامی که یک چاه برای ساختمان کافی نبوده و نیاز به چاه دیگری حس می شود باید چاه جدیدی حفر کرد.همچنین ساختمان های جدید نیز نیاز به حفاری چاه فاضلاب دارند.گاهی نیز خطر ریزش چاه کهنه وجود دارد که در این مواقع نیز باید چاه کهنه کاملا پر شده و چاه جدیدی در قسمت دیگری حفر شود.

انواع چاه فاضلاب

چاه جذبی

چاه جذبی گودالی در زیر سطح زمین برای انتقال آب‌ های سطحی به لایه‌های زیرین خاک و یا دفع فاضلاب در مناطقی که خاک آن به میزان کافی شن و ماسه یا خرده سنگ داشته باشد، که به وسیله مقنی (چاه کن) عمدتا انجام می شود چاه جذبی یکی از روشهای سنتی دفع فاضلاب انسانی است که کماکان در مناطق دارای زمین آبکش و سطح آبهای زیرزمینی پایین مورد استفاده قرار میگیرد. با ما تماس بگیرید  09129224641

چاه مخزنی

این چاه از مصالح نفوذ ناپذیر و مقاوم در برابر خوردگی از جمله بتن یا مصالح ساختمانی یا پلی اتیلن و مواد پلیمری و غیره ساخته شده و وظیفه آن حفظ و نگهداری فاضلاب و عدم اجازه نشت از آن یا به آن توسط محیط اطراف بوده و این چاه ها میبایست در دوره های کوتاه و مشخص توسط تانکرها یا دستگاهای مخصوص  تخلیه گردند.

در محل ها و پروژه هایی که بدلیل بالا بودن سطح آب های زیر زمینی امکان حفر چاه جذبی وجود ندارد و همچنین در مکان هایی که سازمان ها و ارگان های محیط زیستی محدودیت هایی برای حفر چاه فاضلاب جذبی به اجرا در آورده است، استفاده از سیستم سپتیک تانک الزامی میباشد.

چاهای سپتیک به دو نوع یک بخشی یا چند بخشی تقسیم می شوند که این تقسیم بندی بر طبـق بخش بندی داخلی سپتیک بوده به نحوی که اگر سپتیک حاوی یک بخش باشد لازم است با استفاده از دیوارهای کوتاه به عنوان موج گیر سرعت حرکت فاضلاب در آن را کاهش داده تا امکان جدا شدن آب از مواد معلق در فاضلاب ایجاد گردد که به مرور زمان فضولات بصورت لجن در کف مخزن جمع شوند.

تعمیر و نگهداری سیستم سپتیک تانک پلی اتیلن پیچیده نبوده و هزینه ی زیادی هم برای انجامش لازم نیست و با رعایت این سه عامل ذیل، این هزینه به حداقل میرسد:

  • بازرسی و پمپاژ مکرر
  • استفاده از آب موثر برای پمپاژ
  • معدوم و حذف مناسب پساب

قیمت حفر چاه

قیمت حفر چاه

قیمت چاه میله بر اساس نرخنامه اتحادیه حساب می گردد . اگر چاه فقط میله باشد و بدون انباری ، متراژ چاه براساس متر طول حساب می گردد ، اگر چاه دارای انباری باشد ، متراژ بخشی که میله است به صورت حاصلضرب طول در عرض در ارتفاع ( متر مقنی )  محاسبه می گردد و متراژ انباری به صورت  دو برابرحاصلضرب طول در عرض در ارتفاع ( دو برابر متر مقنی ) محاسبه می گردد . شرکت فنی خدماتی تهران پاک  09129224641

قیمت حفر چاه در زمین سخت ( دژ ) بوسیله کمپرسور به صورت توافقی تعیین می شود .

محل حفر چاه فاضلاب

محل حفر چاه فاضلاب 09129224641

اولین گام در حفر چاه فاضلاب، مشخص کردن مکان مناسب حفاری است که باید  توسط یک کارشناس با توجه به شرایط ساختمان مشخص شود. حفر چاه فاضلاب مناسب برای ساختمان نیاز به تخصص خاصی دارد که هر فرد عادی قادر به انجام آن نمی باشد.

محل حفر چاه باید جایی باشد كه رفت و آمد كمتر در آنجا انجام شود. همانند زیر پله‌ها، حیاط خلوتها و غیره، در ضمن چاه باید به لوله ‌های فاضلاب عمودی نزدیك باشد تا حتی‌ الامکان از لوله‌كشی فاضلاب به صورت افقی جلوگیری شود چون خطر مسدود شدن لوله‌های افقی بیشتر است.

اگر که مجبور باشیم چاه را در محل های پر رفت و آمد همانند راهروها یا كف آشپزخانه و یا پذیرایی حفره کنیم، باید پس از طوقه‌چینی روی آن را بوسیله یك دال بتنی بپوشانیم.اجرای این دال بتنی كه هزینه زیادی هم ندارد در صورت ریزش كردن طوقه چاه مانع سقوط افراد به درون آن میشود.

اگر که در محلی آب آشامیدنی ساكنین ساختمان از چاه آب تامین می شود چاه فاضلاب و چاه آب باید به اندازه كافی از یکدیگر دور باشند ( در حدود 30 متر ) چون در غیر این صورت چاه آب بوسیله باكتری ‌‌های موجود در فاضلاب آلوده خواهد شد.

پس از تعیین محل  حفاری چاه فاضلاب، باید نوع چاه مناسب برای دفع فاضلاب انتخاب شود. انتخاب نوع چاه فاضلاب بستگی به جنس خاک، نوع زمین و سطح آب زیر زمینی منطقه ی مورد نظر دارد.