حفر چاه نو (چاه های جذبی و چاه های آبی)

شرکت مهندسی خدماتی تهران پاک پیشرو در زمینه حفر و تعمیر چاه فاضلاب در تهران در حال فعالیت می باشد. این شرکت حفر چاه، تعمیر چاه و ترمیم چاه کهنه را بصورت جدی دنبال می کند و آنها را در دستور کار خود قرار داده است. شرکت مجریان امین با تخصص خود در زمینه حفر و تعمیر چاه نیازهای مشتریان را در زمینه چاه برطرف کرده است. چاههای حفر شده شرکت مجریان امین به صورت اصولی بوده و دچار ریزش نمی شوند.

اهمیت حفر چاه 09129224641

فردی که می خواهد چاه را حفر کند باید تجربه کافی در رابطه با حفر چاه را داشته و به نکات فوق دقت کند تا در هنگام حفر چاه و یا بعد از حفر و هنگام استفاده از چاه به مشکلی برنخرد. با توجه به این نکات آیا هر فردی می تواند چاه را حفر کند؟ اگر فردی که می خواهد چاه را حفر کند دقت کافی را نداشته باشد و در زمین نا مناسب اقدام به حفر چاه نماید چه اتفاقی می افتد؟ ممکن است هنگام حفر به زمین سخت رسیده و کار حفر متوقف شود و یا بعد از حفر، به علت جنس نامناسب خاک، چاه به سرعت پرشود.

اگر فردی حفار عمق چاه را کم در نظر بگیرد، چاه پس از مدتی پر می شود و اگر عمق آن را زیاد در نظر بگیرد، هزینه اضافی به مالک ساختمان تحمیل میشود. اگر هنگام حفر انباری مناسب برای چاه تهیه نشود، پس از مدتی چاه پر شده و از لوله های ساختمان فاضلاب خارج خواهد شد. و یا اگر فاصله چاه جدید با چاه های قدیمی کم باشد، امکان نفوذ چاه ها به یکدیگر، و تخریب دیواره همدیگر وجود خواهد داشت که در این صورت امکان دارد زیر ساختمان ریزش پیدا کند.

هر یک از این نکات نیازمند توجه است تا مشکلی هنگام حفر چاه یا هنگام استفاده از چاه متوجه مالک ساختمان و دیگر افراد نشود. اگر می خواهید بدون خطر و با اطمینان خاطر اقدام به حفر چاه جدید کنید، متخصصین ما آماده مشاوره و همکاری با شما هستند. افراد ما هر نوع چاهی که موردنیاز شما در سرتاسر استان تهران باشد را حفر می کنند. ما با نیروهای متخصص و با دستگاه های پیشرفته، هر نوع چاهی که بخواهید حفر میکنیم.

انواع چاه 

امروزه چاه ها کاربرد های فراوانی دارند و برای هر نیازی چاه مخصوص آن را حفر می کنند. اصلی ترین نوع چاه عبارت است از چاه فاضلاب، چاه ارت و چاه جذبی. هر یک از انواع چاه های حفر شده کاربرد مختلفی دارند. چاه فاضلاب برای دفع فاضلاب، چاه ارت برای دفع صاعقه، چاه جذبی برای جذب آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند. چاه ها باید در مکان مناسب و به درستی حفر شوند تا کاربرد لازم را داشته باشند. اگر غیر این باشد ممکن است در استفاده از چاه مشکل به وجود آید.

حفر چاه اب در تهران

انجام خدمات ویدیومتری و ژئوفیزیک چاه آب لایروبی، فرچه زنی، خدمات مرتبط با پمپحفر چاه های عمیق خود را به نیروهای مجرب ما بسپارید .

مشاوره رایگان  ۰۹۱۲۹۲۲۴۶۴۱

در صورتیکه چاه عمیق شما دچار مشکل شود برای تشخیص درست مشکل چاه آب از دوربین های ضد آب استفاده می شود که حتی در عمیق ترین چاه ها جزییات چاه را نمایش می دهند و به راحتی می توان مشکل به وجود آمده را تشخیص داد و به درستی موضوع را برطرف کرد. به این روش ویدیومتری چاه عمیق می گویند.

مزیت این روش در صرفه جویی و جلوگیری از گمانه زنی های اشتباه است. در ویدیومتری چاه به راحتی می توان تشخیص داد که چاه آب مورد نظر نیاز به چه خدماتی دارد. می توان عمق چاه را دید و همچنین سطح آب داخل چاه را به آسانی تشخیص داد. همچنین اگر چاه نیاز به لایروبی داشته باشد و یا اگر اطلاعاتی درباره فقدان لوله جدار در دسترس نباشد میتوان به وسیله این دستگاه به راحتی به اطلاعات مورد نیاز دست یافت.

موسسه حفاری آبسان خدمات ویدیومتری را برای چاه های عمیق آب انجام می دهد و همچنین عکس ها و فیلم چاه را به صورت مستند روی دی وی دی تحویل مشتری می دهد.

آشنایی با انواع چاه آب و روشهای حفر آن

چاه های اکتشافی:

این چاه ها را صرفا ب منظور اکتشاف حفر می کنند. در مناطقی که هنوز چاهی حفر نشده و از دست کم و کیف سفره ی آب اطلاعی در دست نیست تنها با حفر چاه های اکتشافی که زیر نظر کارشناس یا محقق انجام می شود، می توان از سفره آب شناخت کافی بدست آورد.

بهترین و دقیق ترین روش به دست آوردن خصوصیات سفره ی آب ، حفر و پمپاژ چاه های اکتشافی است.

تنها عیب چاه های اکتشافی زیاد بودن هزینه آن ها است . دیگر این که به وسیله آن ها می توان فقط از یک محدوده کوچک اطراف چاه خصوصیات سفره زا تعیین کرد و با توجه به اینکه ناهمسانی رسوبات در جهات مختلف گسترش دارد، لذا نمی توان تنها با حفر چند حلقه چاه اکتشافی در یک منطقه ی وسیع ، به خصوصیات فیزیکی و شیمیایی سفره ها پی برد.

چاه های پیزومتری:

چاه های پیزومتری را به منظور مطالعه نوسان های سطح آب زیرزمینی، تهیه نقشه های تراز آب و محاسبه حجم آب ورودی جانبی زیرزمینی و خروجی سفره حفر می کنند. قطر این چاه ها را برای پایین آوردن هزینه حفر ، کم انتخاب می کنند(۶-۱۰ اینچ) آنچه گه باید در مورد این چاه ها توجه داشت این است که باید آن ها را در سفره اصلی حفر نموده و با آزمایش های معمول و متداول ، از ارتباط هیدرولیکی بین چاه و سفره مطمئن گردید.

چاه گمانه:

این چاه ها در اصل نوعی چاه اکتشافی به حساب می آیند . وقتی که کارشناس در نظر دارد در منطقه ای که وجود و خصوصیات سفره آب برایش ناشناخته است، محلی را برای حفر چاه تعیین نماید، پیشنهاد حفز چاه گمانه را می دهند. با این عمل در حقیقت بر وجود آب زیرزمینی مشکوک بوده و مسئولیت عدم موفقیت چاه را به صاحبان چاه واگذار می نماید.

به چاه هایی که در اطراف چاه پمپاژ حفر می کنند تا تغییرات سطح آب را در حین آزمایش های پمپاژ

 قبول سفارش چاه های نو کن ، لایروبی ، باز و بسته کردن و تعمیر پمپ ، کف شکنی و …۰۹۱۲۹۲۲۴۶۴۱

امروزه تقریبآ همه شرکت های حفاری در عملیات حفاری چاه های نفت و گاز چه عمیق و چه آن هایی که در اعماق سطحی حفاری می شوند از تکنیک حفاری چرخشی استفاده می کنند. این روش حفاری پیشرفته اولین بار توسط یک مصری ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح انجام شد و به صورت پیشرفته تر این روش توسط لئوناردو داوینچی در ۱۵۰۰ سال بعد از میلاد ارائه شد.حفاری چرخشی دارای یک مته پرقدرت است که نوک آن تیز و قابل چرخش است که می تواند از داخل زمین خاک برداری انجام دهد. این روش در مقایسه با حفاری ضربه ای به خاطر پیوستگی خارج کردن کنده های حاصله در حین عملیات حفاری به کمک سیستم گردش گِل حفاری از رونق بیشتری برخوردار است. این مسئله به خصوص زمانی که عمق چاه زیاد می شود به خوبی به چشم می آید.

 دکل حفاری چرخشی شامل پنج  قسمت متمایز و مکمل هم می باشد:

۱)     موتور ها    Engines

2)     بالابرنده ها Hoisting  ,

۳)     چرخنده ها Rotating  ,

۴)      سیستم گل حفاری Mud system

5)      سیستم کنترل فوران BOP

موتور ها قدرت مورد نیاز دکل را تامین می کنند. اکثر دکل ها از چهار موتور دیزلی که سه تای آنها فعال و یکی در حالت آماده باش(Stand by ) قرار دارد برای تامین جریان برق مورد نیاز برای Drawwork که وظیفه بالا و پایین بردن تجهیزات درون چاه را دارد و میز دوار (Rotary Table ) که موجب چرخاندن رشته حفاری  (Drill String ) می شود و پمپ های گل حفاری و روشنایی سر دکل و تجهیزات آرامشی و آسایشی استفاده می کنند.

 سیستم بالابرنده دکل که برای بالا و پایین بردن و معلق نگه داشتن تجهیزات حفاری مثل رشته حفاری مورد استفاده قرار می گیرد متشکل از کابلی فولادی به ضخامت ۱ ۱/۸ inches   که به دور چرخی درون   Drawwork  تابیده شده و مجموعه قرقره های ثابتی به نام (Crown block ) در قسمت انتهایی بالای دکل و همچنین یک قرقره متحرکی به نام  Traveling Block  که خود شامل یک قلابی به نام Hook برای آویزان کردن تجهیزات حفاری می باشد. به کمک کابل حفاری Traveling Block و در نتیجه ابزاری که به آن متصل می باشد (در قسمت Hook) را می توان در چاه  بالا و پایین کرد.

سیستم چرخش دکل (Rotating Sys. ) که نیروی چرخشی لازم برای چرخاندن مته در انتهای رشته حفاری را تامین می کند. در زیر Traveling Block و معلق (متصل) در Hook ابزار مهمی به نام swivel قرار دارد. Swivel سه کار مهم و اساسی انجام می دهد به این ترتیب که اجازه می دهد رشته حفاری درون خودش در حالی که متصل به Traveling Block می باشد بچرخد و همچنین Mud Hose (لوله حمل گل حفاری) از طریق همین ابزار به رشته حفاری متصل می شود. بدون Swivel گل حفاری را نمی توان به درون چاه پمپ کرد. زیر Swivel یک لوله چهار یا شش وجهی به نام Kelly قرار دارد که درون میز دوار Rotary Table چفت می شود و با چرخش در جهت حرکت عقربه های ساعت میز دوار, Kelly و تمامی لوله های حفاری متصل به خودش و در انتها مته را می چرخاند. زیر Kelly لوله های حفاری به طول ۳۰ فوت و در ادامه نیز لوله های وزنه و در انتها مته قرار می گیرد.

 سیستم گردش گل که گل حفاری را در چاه می چرخاند. گل حفاری در مخازن گل در کنار دکل ذخیره شده و به وسیله پمپ ها به درون لوله های حفاری فرستاده می شود و از طریق نازل های (سوراخ های موجود در مته حفاری) موجود در مته به انتهای چاه فرستاده می شود و به این ترتیب هم سطح مته از کنده های حفاری پاک می شود و هم اینکه این کنده ها به کمک گل برگشتی در فضای Annulus (بین لوله های حفاری و چاه یا لوله جداری) به سطح زمین حمل می شود و در سطح این گل از توری های مشبک لرزانی به نام shale shaker عتبور داده می شود تا گل برگشتی برای استفاده مجدد در سیستم خالی از کنده های حفاری شود.