رفع گرفتگی و اشکالات توالت فرنگی

  گرفتگی توالت و نحوه سرویس توالت 

گرفتگی چاه توالت فرنگی و  دستشویی ایرانی و همچنین گرفتگی لوله فاضلاب حمام و دستشویی دلایل مختلفی دارد.به طور مثال در لوله فاضلاب ظرفشویی آشپزخانه عمدتا وجود پس مانده های غذایی (پس از شستشو) باعث گرفتگی لوله فاضلاب می شود و در مورد سیفون حمام، وجود مو و چربی و یا افتادن شیء مانند صابون باعث گرفتگی سیفون خواهد شد.همینطور در لوله فاضلاب توالت فرنگی ممکن انباشته شدن مواد دفعی و یا افتادن اشیاء مختلف باعث گرفتگی توالت فرنگی شود.در سیفون توالت ایرانی علاوه بر دلایل ذکر شده برای توالت فرنگی ، ممکن است انباشه شدن سیمان ، ماسه و قیر پس از بنایی و یا تجمیع موادی مانند دستمال کاغذی و وسائل بهداشتی باعث گرفته شدن توالت و سیفون آن گردد.

گرفتگی توالت و لوله های فاضلاب ، انواع مختلفی دارد.پس طبیعتا برای باز کردن انواع گرفتگی ها ، روش های مختلفی وجود دارد.برای باز کردن انسداد لوله های فاضلاب عمدتا از دستگاه تراکم هوا ، فنر فولادی و دریل و یا دستگاه فنر زن ، پمپ یا اهرم دستی و اسید ، چانته یا سود سوزآور استفاده می شود.

استفاده از انواع اسید ، مانند جوهر نمک و اسید لوله باز کن باعث رفع گرفتگی های خفیف می شود ولی استفاده از آن برای مدت طولانی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.بویژه در ساختمان های قدیمی که از  لوله های چدنی برای لوله کشی استفاده شده ، اسید باعث خوردگی و پوسیدگی لوله فاضلاب و در نهایت سوراخ شدن آن می شود.برای گرفتگی های شدید که معمولا با گذشت زمان باز نمی شود استفاده از اسید ها ناکارآمد است و برای باز کردن توالت یا لوله گرفته شده باید از روش های دیگر استفاده کرد.

برای این کار می توان به دستگاه تراکم هوا و یا فنر فولادی اندیشید.هر کدام از این روش ها مزایای خود را دارند.فنر فولادی علاوه بر باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب یا توالت ، عمل لایروبی از دیواره ها و جداره لوله را نیز انجام می دهد که این خود باعث می شود ، گرفتگی دیگری اتفاق نیفتد.همچنین برای از بین بردن اجسام جامد گیر کرده داخل چاه توالت ، استفاده از فنر باعث خرد کردن اجسام و انتقال آن به چاه فاضلاب می شود.در مواردی هم که سیمان یا ماسه سفت شده در چاه توالت باشد ، استفاده از فنر فولادی باعث تراش آن و رفع گرفتگی می شود.

همچنین اگر گرفتگی در میانه های راه توالت تا چاه فاضلاب باشد(شاید این فاصله از ۵۰ متر هم تجاوز کند) فنر های فولادی بلند ، کارآمد خواهند بود.

ولی در مواردی بهتر از از دستگاه تراکم هوا استفاده کرد.این دستگاه ، با فشار هوا و آب ، لوله یا توالت گرفته شده را باز می کند.مزیت استفاده از دستگاه تراکم هوا در بیشتر برای توالت های فرنگی است.توالت های فرنگی و برخی سرویس های بهداشتی بسیار حساس می باشند و استفاده از فنر فولادی ممکن است باعث شکستگی در قسمت های مختلف آن شود.بنابراین بهتر است برای باز کردن گرفتگی در این نوع سرویس های بهداشتی و فرنگی از دستگاه تراکم و فشار هوا و آب استفاده شود.

مهم نیست که گرفتگی به چه دلیل اتفاق افتاده باشد و چه زمانی نیاز به باز کردن آن احساس شود.شرکت تاسیسات ساختمانی و خدمات فنی پارسا با چندین سال تجربه موفق در زمینه تاسیسات ساختمان در خدمت همشهریان عزیز در تهران ، کرج ، قم و ساوه می باشد.

کافیست با ما تماس بگیرید تا برای همیشه و بصورت ۱۰۰% تضمینی از شر گرفتگی ها خلاص شوید

شماره تماس  09129224641

رفع گرفتگی و اشکالات توالت فرنگی تهران

رفع گرفتگی و اشکالات توالت فرنگی در تهران

بوی بد توالت فرنگی و نحوه سرویس  

بوی بد توالت دلایل عمده و مختلفی دارد.عمدتا نشت گازهای فاضلابی از محل های مختلف باعث ایجاد بوی بد در توالت یا حمام می شود.این بوها برای سلامتی مضر بوده و بهتر است سریعا برطرف شوند.برای کسب اطلاعات بیشتر از صفحه نحوه رفع بوی بد توالت و فاضلاب دیدن فرمائید.

تعمیر و سرویس نشتی آب از توالت فرنگی

تعمیر و سرویس نشتی آب از توالت فرنگی

نشت آب یا چکه یا نم توالت فرنگی نیز دلایل مختلفی دارد.ممکن است این نشت از لوله های فاضلاب متصل به سرویس بهداشتی باشد.ممکن است در سیفون و یا پمپ آب نشتی رخ داده باشد.ممکن است ترکیدگی لوله آب اتفاق افتاده باشد و نیاز به دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله آب باشد.برای تست نشت آب از تانک آب توالت فرنگی ، بهتر است ابتدا کناره های نم گرفته توالت را کاملا خشک کرده ،آب موجود در تانک آب را با کمی جوهر قابل حل در آب ، رنگی می کنیم.کمی صبر می کنیم تا نم یا چکه مجددا اتفاق بیفتد.حال با دستمال سفیدی نم را پاک می کنیم.اگر دستمال سفید رنگی شد پس مطمئن می شویم که نشتی از تانک فرنگی است.

برای تشخیص دلیل نم و رطوبت یا چکه یا نشت توالت فرنگی و تعمیر و سرویس توالت بهتر است با ما تماس بگیرید.

شماره تماس  09129224641

سرویس پمپ و سیفون توالت فرنگی

سرویس پمپ و سیفون توالت فرنگی

نشانه های سیفون خراب

خرابی سیفون در برخی موارد قابل تشخیص نبوده و حتی شما متوجه هدر رفتن آب در قسمت توالت نخواهید شد. از این رو ما راه حلی هایی راه به شما آموزش می دهیم که بتوانید در کوتاهترین زمان به خرابی سیفون توالت خود پی ببرید.

انتشار بوی نامطبوع:

یکی از پیامدهای سیفون خراب انتشار بوی بد در محیط است. سیفونی که به درستی عمل کند از انتشار بوی بد در منزل جلوگیری خواهد کرد. اگر به تازگی بوی نامطوعی در منزل شما منتشر شده است بهتر است علت را در سیفون منزل خود جستجو کنید.

هدر رفتن آب:

هدر رفتن آب در توالت دلایل مختلفی دارد، خرابی سیفون توالت،خرابی فلوتر، بسته نشدن دریچه خروجی آب ، گیر کردن اهرم قطع کن شناور از جمله دلایل هدر رفتن آب در توالت می باشند.

برای تشخیص هدر رفتن آب در توالت درون مخزن چند قطره جوهر ریخته و در واقع آب داخل را رنگی کنید. حال در صورت وجود هرگونه اشکالی در کارکرد شناور و اجزای دیگر و درنتیجه انتقال آب به داخل چاه، مسیر آب رنگی روان به صورت خطی بر روی سطح کاسه نمایان خواهد شد. به  این ترتیب با اطمینان به تعمیر و رفع مشکل  سیفون توالت اقدام نمایید.

هر از گاهی ممکن است پمپ یا سیفون فرنگی به درستی عمل نکند.ممکن است ضعیف شده باشد.ممکن است عمل تخلیه به کندی صورت پذیرد یا گه گاهی گیر کند.برای تعمیر تمامی مشکلات توالت فرنگی و سرویس کامل آن با ما تماس بگیرید.

شماره تماس 09129224641

شکستگی سرویس توالت فرنگی و انواع سرویس های بهداشتی

  شکستگی سرویس توالت فرنگی و انواع سرویس های بهداشتی

افتادن شی سخت بر روی سرویس توالت فرنگی ، باز کردن گرفتگی توالت با شی سخت و هزاران دلیل دیگر ممکن است باعث شکستگی قسمتی از توالت فرنگی شود و به دلیل جزئی بودن شکستگی ، تعویض توالت مقرون به صرفه نباشد.در این موارد بهتر است تکه شکسته و جدا شده فرنگی را نزد خود نگاه داشته و با چسب مخصوص سنگ ، تکه جدا شده را بچسبانید.اگر مشغله زیادی دارید و یا علاقه ای به انجام این امور ندارید کافیست برای سرویس و تعمیر توالت فرنگی با ما تماس بگیرید.سرویس توالت فرنگی خراب رفع گرفتگی چاه توالت تعویض توالت

09129224641