لایروبی چاه فاضلاب

لایربی چاه فاضلاب تهران

گاهی وجود مواد متعددی مثل مو ، پلاستیک ،چربی های متعدد (مانند چربی های ظروف غدا پس از شستشو) و … باعث ایجاد لایه ای ضد آب می شود که این لایه ضد آب تمامی بدنه ی کانال چاه را می پوشاند و باعث عدم نفوذ آب در چاه می شود.همین امر باعث پر شدن سریع و متعدد چاه شده و تخلیه آن نیز پر هزینه خواهد بود.

ما با لایروبی این مواد از چاه و شبکه فاضلاب،کف تراشی چاه فاضلاب و لجنکشی تضمین می کنیم که چاه فاضلاب مانند روز اول کشش خود را بدست بیاورد.لایروبی با نیروی انسانی انجام می شود ، به این صورت که پس از تخلیه چاه فاضلاب ، افراد فنی ما به داخل چاه رفته و لجنها و مواد مانع جذب کف چاه را  به بیرون چاه انتقال می دهند.

قیمت لایروبی و کف تراشی چاه ، بر اساس مقدار لجن و موادی است که از کف چاه تراشیده شده(قیمت بر اساس هر نیسان).شرکت تاسیسات ساختمانی تهران پاک علاوه بر لایروبی چاه فاضلاب به لایروبی کانال فاضلاب ، لایروبی شبکه فاضلاب و حفاری کانال فاضلاب و کانال تاسیسات نیز فعالیت می نماید.لایروبی شبکه ،چاه و کانال فاضلاب. دلیل و علائم پر شدن چاه

_ لایروبی توسط نیروی انسانی

_ لایروبی با دستگاه لجن کش با ماشین نیسان

_ لایروبی توسط دستگاه لجن کش با ماشین خاور

_ لایروبی و تراش چاه توسط نیروی انسانی

_ لایروبی رسوب کنی چاه کهنه

_ لایروبی و حفر مجرای کانال

 *تخلیه چاه تهران پاک در همه ی نقاط آماده ی خدمت رسانی به شما شهروندان عزیز می باشد*  ۰۹۱۲۹۲۲۴۶۴۱

لایروبی چاه چگونه انجام می شود؟

لایروبی چاه 09129224641

روش کار به این صورت است که پس از تخلیه کامل چاه کارگر لایروب وارد چاه می شود و اقدام به تراشیدن لایه های اضافی دیواره چاه می کند. کارگر این کار را تا تمام شدن لایه های اضافی انجامی می دهد. زمانی لایه های اضافی و ضائد تمام می شوند که لایه خاک در دیواره چاه نمایان شود. این کار به سرعت انجام می شود. کارگر لایروب به دلیل تجربه و سرعت عمل در انجام کار به سرعت کار لایروبی را به پایان خواهد رساند. برای تراشیدن لایه های اضافی هم می توان از ابزار دستی یا ابزار مکانیکی استفاده کرد. اگر امکان استفاده از ابزار مکانیکی وجود داشته باشد می توان به راحتی و با سرعت تمام لایه های اضافی را تراشید و چاه را نوسازی کرد.

لایروبی چاه چه مزایایی دارد؟

همانطور که گفته شد لایه های ضائد نفس چاه را می گیرند و چاه را خفه می کنند. مزیت اصلی لایروبی چاه زنده کردن چاه است. با لایروبی، چاه فاضلاب می توان دوباره نفس بکش و فاضلاب را به خوبی جذب کند. دیگر مزیت لایروبی چاه ایجاد کارایی مناسب برای چاه است. با وجود لایه های اضافی در دیواره چاه، کارکرد مناسب از چاه سلب شده بود و چاه نمی توانست به خوبی کار کند. اما با لایروبی چاه دیگر این حالت وجود ندارد. پس از لایروبی چاه به راحتی کار خود را انجام می دهد و آب و فاضلاب را جذب می کند. معنی واقعی زنده شدن چاه نیز برگرفته از همین موضوع است. ما با لایروبی چاه آن را زنده می کنیم. لایروبی می توان فواید دیگری نیز داشته باشد. فوایدی مانند جلوگیری از پرشدن سریع چاه، جلوگیری از ریزش ساختمان، جلوگیری از ایجاد نم در کف ساختمان و فواید دیگر که هر یک تاثیر بسزایی در ساختمان دارند.

تاثیر لایروبی چاه در کارکرد آن چیست؟

لایروبی و کف تراشی چاه پس از تخلیه چاه

پس از تخلیه چاه، جهت ترمیم و بازسازی اصطلاحا چاه مرده را زنده کنیم، باید مواد چسبیده به دیواره چاه را از بین ببریم. که در ادامه نحوه انجام لایروبی و کف تراشی را توضیح می دهیم.

لایروبی چاه تاثیر زیادی بر عملکرد آن دارد. چاه پس از لایروبی به مانند چاهی نو کار می کند. لایروبی چاه مانند این است که چاه را از نو حفر کرده باشند. علت اصلی لایروبی چاه افزایش کاریی آن است. با وجود لایه های اضافی در سطوح چاه، کارکرد آن با مشکل مواجه می شود. با لایروبی آن و از بین بردن لایه های اضافی روی سطوح آن این مشکل از بین خواهد رفت و چاه دوباره کارکرد سابق خود را خواهد داشت. لایروبی چاه تاثیر زیادی در کارکرد و عملکرد چاه دارد. با یک بار لایروبی چاه می توان از چند بار تخلیه چاه جلوگیری کرد. لایروبی چاه باعث کاهش دوره های تخلیه چاه می شود. حتی تا چندید سال از پر شدن چاه و نیاز به تخلیه چاه جلوگیری می کند.

چرا چاه پس از تخلیه، در زمان کمتری پر می شود؟

وقتی فاضلاب به داخل چاه می ریزد، چاه انباره ای از فاضلاب می شود و علاوه بر آن مواد مختلف در دیواره ها و کف چاه نفوذ می کنند به همین علت پس از سال ها استفاده از چاه فاضلاب ساختمان دیگر نفوذپذیری خود را از دست داده و کارایی قبل را نداشته و نیاز به ترمیم و نوسازی دارد. اما جنس خاک تنها دلیل پر شدن چاه نیست و دلایل دیگری نیز دارد. یکی دیگر از دلایل پر شدن چاه ته نشین شدن لایه ای از مواد ضاید در کف و دیواره چاه است که باعث عدم جذب آب توسط زمین میشود. این لایه که تشکیل شده از مواد دفعی، صابون، مو و دیگر مواد ضاید است از طریق لوله های فاضلاب به داخل چاه وارد شده و در کف آن ته نشین میشود یا در دیواره آن رسوب می کند. اگر این اتفاق بیافتد باید آب داخل چاه را تخلیه کرد و مواد ته نشین شده را از داخل آن خارج کرد این لایه ضد آب تمامی بدنه ی کانال چاه را می پوشاند و باعث عدم نفوذ آب در چاه می شود. اما راه حل چیست؟؟ حفر چاه فاضلاب نو؟